Vajinismus nedir-Vajinismus hakkında bilgi

Vajinismus tamamen bayanın iradesi dışında, istemsiz elinde olmayarak kasılması ve bunun sonucunda cinsel ilişkiye girememesidir. Bu sorunu yaşayan bayanlar ön sevişmede herhangi bir problem yaşamazken, cinsel ilişkiye girme aşamasında, panik korku, kasılma, titreme gibi belirtileri baş gösterir. Böyle bir durumda bayan eşiyle cinsel ilişkiye giremez.

Bilinenin aksine vajinismus bir hastalık değildir, Vajinismus psikolojik bir problemdir. Ancak yüzde 5 lik bir dilimde de bayanın anatomik sorunları vajinismusa yol açmaktadır. Anatomik sorundan kastım vajiadaki kızlık zarından kaynaklanan bir sorundur. Kızlık zarının yüksek kenarlı olması ve yüksek kenarlı olması ilişki sırasında bayana acı verdiğinden bayan ilişkiye girememektedir.

Vajinismusun oluşmasında yüzde 95 lik dilim de psikolojik nedenlerdi. Cinsel ilişkiye karşı olumsuz tutumlar, ilk gece hakkında anlatılan olumsuz hikayeler, kızlık zarının aşırı bir şekilde korunması vs…

Bu yüzden vajinismus sorunu yaşıyorsanız, ilk olarak başvuracağınız kişi Dr. Haydar Dümen olmalı. Haydar Dümen binlerce bayanın vajinismus sorununu yenmesini sağlamış bir psikiyatrdır. Bu yüzden Haydar Dümen şiddetle tavsiye edilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir