Tüy döken bitkisel formüller: Tüy dökücü bitkisel formül

İstenmeyen tüyler hem erkeklerin hem de bayanların muzdarip olduğu cilt sorunlarından bir tanesidir. Erkekler genellikle yanak, göz altı, boyun bölgesi ve ense bölgelerinde çıkan tüyletrden şikayetçidirler. Bayanlar ise, koltuk altı, kol, bacak gibi vücudunun çeşitli bölgelerinde çıkan tüylerden şikayet ederler.

Tüylerden kurtulmanın bir çok yolu vardır. Lazer epilasyon en çok kullanılan yöntem olmasına karşın, maliyetinden dolayı bir çok insan tarafından pek benimsenmez. Maddi olanakları kısıtlı olan vatandaşlarımız bir çok tüy dökücü yola başvurur. Tüy dökücü formüllerden bazısı işe yararken bazısı ise tüylerden kısa bir zaman için kurtulmanızı sağlar.

Biz de nedirbilgi.com olarak istenmeyen tüylerden kurtulmanız için sizlere bitkisel bir formül vereceğiz.

işte düy döken bitkisel formül:

Gerekli malzemeler:

25 gram kırlangıç lotu,

30 gram lanolin,

10 gram vazelin.

Yukarıda saydığım bu malzemeleri bir kabın içine koyun. Ardından bu kabı, içinde kaynamakta olan suyun bulunduğu diğer bir tencerenin içine oturtun.Daha sonra malzemelerinizin erimesini bekleyin. Malzemelerin erimesinin hemen ardından karışımı 15 gram nişaşta ekleyip karıştırın. Tüy dökücü kreminiz hazır olduktan sonra kreminizin soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra bu tüy dökücü bitkisel kremi tüylü olan bölgelerinize sürüp 8-9 saat bekleyin. Bu süre dolduktan sonra kremli bölgelerinizi yıkayabilirsiniz.

Tüylerinizde gözle görünür bir azalmanın olması için en az 1 ay gibi bir süreni geçmesi gerekmektedir. Sizde istediğim şey sadece sabırlı olmanızdır.

Alıntıdır.

Kaynak: nedirbilgi.com

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir