Süt Boy Uzatır Mı? Süt İçiyorum Boyum Uzar Mı?

Süt Boy Uzatır Mı? Süt İçiyorum Boyum Uzar Mı?

Bu yazıda sizlere “süt boy uzatır mı, süt içiyorum boyum uzar mı, süt içerek boyum uzar mı” gibi merak edilen soruların cevaplarını vereceğiz.

Süt boy uzatır. Ama sadece çocukların süt içerek boyu uzar. Ergenlik dönemine girmiş, kemik gelişimi durmuş kişilerde sütün boy uzatması beklenemez.

Uzun yıllardır, sütün boy uzatıp uzatmadığı tartışılır durur. Bu konudaki tartışmalardan çıkan sonuç, sütün gerçekten boy uzatan besinlerden biri olduğu sonucudur.

Günde en az 2-3 su bardağı su tüketen çocukların, daha az süt içen ya da hiç süt içmeyen çocuklara göre 3 yıl sonunda 2-3 cm kadar daha uzun olduğu saptandı.

Birçok uzman sütün sağlıklı beslenmemiz için en önemli besin maddelerinden biri olduğunu belirtiyor. Çocuklar günde 2-3 bardak süt içtikleri zaman gün içinde ihtiyaç duydukları vitamin ve mineral ihtiyaçlarının büyük bir oranının karşılandığını belirtiyor.

Uzmanlar sütün hayatın her evresinde tüketilmesi gereken bir içecek olduğunu da sözlerine ekliyorlar. Çocukluk ve ergenlik döneminde süt tüketen çocukların kemikleri güçleniyor, enerji ihtiyaçları karşılanıyor, küçük yaşlardan itibaren süt içen çocukların ise zeka gelişimi normal çocuklara göre daha hızlı ilerliyor. 3 sene sonunda da çocukların boyu en az 2-3 cm kadar uzuyor.

Uzmanlar sözlerine şunları da ekliyor. Eğer dışarıdan, sütçüden süt alıyorsanız, sütünüzü 90-95 derecede kaynatmanız gerekiyor. En az 90-95 derecede kaynayan süt mikroplardan arınmış oluyor.

Sonuç olarak, şunu söyleyebiliriz. Süt çok iyi bir boy uzatıcı besindir. Çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren günde en az 2-3 bardak süt içmeye alıştırmamız gerekiyor. Böylece çocuklarımız normal çocuklara göre en az 2-3 cm kadar uzun oluyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Süt Boy Uzatır Mı? Süt İçiyorum Boyum Uzar Mı?” üzerine 2 yorum

  1. 3 yıl sonra 2-3 cmmi yalan söylemeyin bari kardeşim.Benim bir arkadaşım var kız okulun son günü 158 cmydi yaz tatili boyunca hergün süt içmiş boyu şuan 1.69 düşünün yani 3 ayda 11 cm uzamış düşünün

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir