Sony Z3 Suya Girdi, Hoparlör Gitti

Z3 Suya Girdi, Hoparlörden Ses Gelmiyor, Neden?

Akıllı telefon piyasasında en dayanıklı telefonları üretmesiyle bilinen Sony, Z modelleriyle suya, toza, darbeye dayanıklılık konusunda bayağı ilerleme katetti.

Sony Z, Sony Z1, Sony Z2, Sony Z3, Sony Z5, Sony M4 Aqua modellerinin su geçirmediğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Ancak bazı modellerde su ile ilgili çeşitli sorunlar yaşanabiliyor.

xperia-z3

Bazı kullanıcılar,i telefonlarının hoparlörlerine su kaçtığını, hoparlörlerinin cızırtılı ses çıkardığını belirtiyor. Ben de Sony Z3 kullanıyorum. Telefonumu defalarca suya soktum. Henüz telefonumda bir sorun yaşamadım.

Sony Z3 ile suya girerken en önemli şey, konnektör kapaklarının tam olarak kapalı olduğuna emin olun.  Bir metreden sonra telefonun suyun basıncından etkilenme riski büyük. Bu yüzden telefonu maksimum 1 metre derinliğe sokun.

Telefon sudan çıkınca ise, hoparlörlerden bir süre ses çok az gelebilir. Bu durum normaldir. Telefon tamamen kuruduktan sonra hoparpörlerin sesi normale dönecektir.

Bir iki gün bekledikten sonra henüz telefonunuzun hoparlör ve ahizesinde cızırtılı ses geliyorsa telefonunuzun hoparlörü zarar görmüş olabilir. Bu durumda telefonunuzu servise göndermeniz gerekecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Sony Z3 Suya Girdi, Hoparlör Gitti” üzerine bir yorum

  1. Bende m4 aqua kullanıyorum bendede aynı durumlar oluyor bazen telefonu yıkadığımda gelen aramalarda veya şarkı dinlemek istediğimde bi müddet ses az geliyor kuruduktan sonra normale dönüyor bu yazıyı gördüğüm iyi oldu icim rahatladı sağolun teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir