Sivilceleri sıkmak: Sivilce sıkmak zararlı mı

Sivilceler, bir çok insanın hayatında belli dönemlerde yer bulmuş cilt kusurlarıdır. Çoğu insan bu sivilcelerden kurtulmak için, çeşitli kremler, çeşitli sabunlar ve ilaçlar kullanmaktadır. Kimileri ise, sivilcelerini sıkıp patlatmaktadır. Bu yazımızda sivilceleri sıkmanın zararlı olup olmadığı konusuna değineceğiniz.

Öncelikle şunu söyleyelim sivilceleri sıkmak oldukça sakıncalı bir durumdur. Çünkü siz sivilceleri sıktıkça, sivilceler inatla çoğalır, teninizin başka bölümlerine de inatla yayılır. Ayrıca sivilceleri sıktığınızda cildiniz kanadığı için cildinizde kahverengi lekeler oluşabilir.

Eğer sivilce sorununuz varsa yapmanız gerekenler şunlar:

Sivilce probleminiz varsa öncelikle yapmanız gereken bir dermatoloğa gitmek. Sivilceleriniz hakkında en doğru kararı doktorunuz verir.

Doğal cilt maskeleri ile de sivilcelerden korunabilirsiniz,

Piyasada satılan bazı sabunlar (kükürtlü sabun) cildinizi kurutarak sivilcelerin oluşumunu engelliyor.

Son olarak benim size tavsiyem, hiç bir zaman sivilcelerinizi sıkmayın, siz sıktıkça o da inatla yayılır, bunu bilin. Sonra ilerde pişman olmayın.

kaynak: nedirbilgi.com

Sosyal Ağlarda Paylaş

Sivilceleri sıkmak: Sivilce sıkmak zararlı mı” üzerine 2 yorum

  1. Sivilcelerim çok var sıkmıyorum sabunla yıkıyorum ama yine çoğalıyo .. 15 yaşıma yeni giricem ama çok var .. Çok rahatsızım arkadaşlarımın içine çıkamıyorm bir ilaç varsa yazın lütfen

  2. celocin t kullan dıştan kullanım tüm eczanelerde var 8,5 tl tabi bu benim tavsiyem kardeşim benimde çok sivilcem var ben kullanıyorum fena değil ama sen yinededoktora sor bu benim düşüncem .geçmiş olsun:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir