Sivilceler sıkılmalı mı?

Özellikle ergenlik döneminde insan vücudunun en olmadık yerlerinde sivilceler çıkar. özellikle yüzde çıkan sivilceler ergenlerin psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Sivilceler sadece ergenlerde çıkmıyor. Birçok yetişkin de sivilcelerden şikayetçi.

Bu yazımızda sizlerle sivilceleri sıkmalı mıyız, sivilceleri sıkmamalıyız konusuna değineceğiz.

Vücudunuzdaki sivilceleri hiç bir zaman kendiniz sıkmaya kalkışmayın. Neden böyle bir şey söylediniz diyeceksiniz. Hemen açıklayalım.

Yüzünüzdeki sivilceyi sıkarken sivilcenin derinizin altına iyice girmesine yol açabilirsiniz. Sivilceyi derinin altına iyice gömdüğünüz zaman, iltihap daha çok yayılır ve sivilceniz büyümüş olur. Büyüyen sivilce sizi tekrar, yüzünüzle oynamaya itebilir. Böyle de yapınca yüzünüzde ilerde kahverengi lekeler çıkar. Yüzünüzde bol miktarda sivilce varsa eğer yapmanız gereken şey çok basit. Hemen bir cilt hastalıkları alanında uzman olan bir doktora görünün. Doktor size gereken kremleri, gereken ilaçları verecektir. Eğer siz hayır ben doktora gitmek istemiyorum, yüzümdeki sivilceleri kendim sıkacam diye bir düşünceye kapılırsanız yanlış yapmış olursunuz ve ilerde yüzünüzdeki lekelerle her zaman uğraşmak zorunda kalırsınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Sivilceler sıkılmalı mı?” üzerine 3 yorum

  1. merabalar ya benim dudagımda çıktıda kocaman sarı uçlu allahım ama sizi okudum patlatmicam sokaga cıkmıorum 2 gündür 😀 bütün karizmamın içine edio eşnlh dediğiniz kremler işe yarar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir