saç dökülmesi nasıl durur?

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saçım Neden Dökülüyor, Saç Dökülmesini Durdurma

Saç dökülmesi hem bayan, hem erkeklerde ortak olarak görülen bir sıkıntıdır. Bazen kısa bir süreliğine saçınız dökülür, daha sonra saçınızın dökülmesi durur. Bazı zamanlarda ise saç dökülmesi problemi çok uzun sürüp sizi rahatsız edebilir. Bu konuda

saç dökülmesi nasıl durur?
saç dökülmesi nasıl durur?

sizin bilmeniz gereken en temel nokta saçınızın neden döküldüğü sorusudur. Saçın kırılmasının, dökülmesinin birçok sebebi vardır. Saç dökülmesine yol açan sebeplerden kısa bir şekilde bahsedecek olursak, mevsimsel değişiklikler, ağır diyetler, yanlış beslenme, Kalsiyum, çinko, demir, A, D, E vitaminlerinin eksik olması, doğum, psikolojik sıkıntılar, saçlara yapılan yanlış bakımlar, çok sık saç boyamanız gibi durumlar saçlarınızın çok dökülmesine yol açan etkenlerdendir.

Biz de sağlığınız için faydalı bilgileri vermek için çeşitli makaleler yazan bir blog olarak bugün de sizlerle saç dökülmesine iyi gelen bitkilerin neler olduğunu paylaşacağız.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Lavanta kürü saç dökülmesine iyi gelen bitkisel bir kürdür. Şimdi sizinle lavanta kürünün nasıl yapıldığını paylaşacağız.
3 su bardağı suyu bir tencereye boşaltın. Daha sonra kaynatın. Su kaynadıktan sonra suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar lavanta atın. Attığınız lavanta en hafif ateşte 5 dakika kadar demlensin. Daha sonra ocağı kapatın. Karışımı süzün karışım süzüldükten sonra karışımı ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra ise, saçınızı bu suyla iyice ıslatın. Bu kürü ıslanan saçınızda yarım saat bekletin. Daha sonra saçınızı durulayın ve kurutun. 2 ay kadar bu kürü uygulayıp saç dökülmesini yavaşlatabilirsiniz.

Saç Dökülmesine iyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Lavanta Yağı: Birçok insan lavanta yağının saçın hızlı uzamasına katkıda bulunduğunu biliyor. Eski çağlarda bayanlar saçlarına bakım yaparken özellikle lavanta yağından faydalanırmış.

Zeytinyağı: Bazı insanların saçları, saç derilerinin aşırı derecede kuru olmasından dolayı dökülmektedir. Zeytinyağının buradaki rolü ise kuruyan saç derinizi yumuşatır, besler ve böylece saç deriniz kuvvetlenir. Kuvvetlenen saç derisi saçın dökülmesini engeller.

Dulavrat Otu Yağı: Bu yağın da kuruyan saç derisini beslediği söylenmektedir. Saç derisini besleyen nemlendiren dulavratotu sayesinde saçlarınız köklerine daha iyi tutunacak ve kolay kolay dökülmeyecektir.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir