Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkisel Formüller

Gerek bayanlarda gerek erkeklerde saç dökülmesi sıkça görülen bir problemdir. Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Stres, vitamin eksikliği, genetik faktör vb. saç dökülmesine yol açar. Bu yazımızda saçın neden döküldüğüne değil, saç dökülmesini nasıl durdurursunuz? Bu konuya değineceğiz.

İşte saç dökülmesine iyi gelen bitkisel formüller:

Lavanta suyu ile saç yıkama:

1 tatlı kaşığı kadar lavantayı 2 bardak suda 7-8 dakika boyunca kaynatın. Banyodan saçınızı doğal bir sabunla yıkadıktan sonra saçınızı nemli bırakacak şekilde kurulayınız. Nemli olan saçınızı lavanta suyu ile iyice ıslatın. Bir saat kadar bekleyin. Lavanta suyu saçınızda en az 1 saat durmalıdır. 1 saat geçtikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz.

Lavanta suyu kürü saçınızın dökülmesini durdurduğu gibi saçınıza parlaklık da kazandıran bitkisel bir formüldür. Banyoya ne zaman girerseniz o zaman lavanta kürünü uygulamanız gerekmektedir. Saç dökülmesine iyi gelen lavanta suyu kürü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ na ait bir bitkisel formüldür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkisel Formüller” üzerine bir yorum

  1. saçlarım çok dökülüoyur bu yöntemleri deneyen var mı saç dökülmesine iyi geliyormu denemedğim yol kalmadı artık bir çözüm bulamıyorum lütfen yardım edin bana lütfenn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir