Öğrenim Kredisi Çıktı Ama Almak İstemiyorum!

Öğrenim Kredisi Çıktı Almak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Dün gece 2015 öğrenim kredisi sonuçlarının açıklanmasının ardından çoğu kişiye kyk öğrenim kredisi çıktı. Öğrenim kredisinin üniversite bitiminde ödenmeye başlandığını söylememize gerek yok sanırım. Bu yüzden çoğu öğrenci öğrenim kredisi almak istemiyor. Facebook sayfamıza gelen mesajlarda birçok öğrenci “ öğrenim kredisi çıktı almak istemiyorum” tarzından mesajlar yolluyor bize.

Öğrenim kredisi almak istemeyen öğrencilerimizin bu sorununu göz ardı edemedik ve bu yazıyı yazalım dedim.

Eğer size öğrenim kredisi çıkmış ve almak istemiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit:

Açıklama
Kazanmış olduğunuz Burs veya Öğrenim Kredisini alabilmeniz için PTT’den alınacak E-Devlet şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurumumuz linkine ulaşmanız, link içeriğinde Taahhütname ile ilgili olan menüye girerek, taahhütnameyi dikkatlice okuyup kabul ettiğinizi belirtir kabul bildiriminizi 31 Ocak 2016 tarihine kadar onaylamanız, şahsi bilgilerinizde bir eksiklik var ise kurumumuza bildirmeniz gerekmektedir.
Kazanmış olduğunuz Burs veya Öğrenim Kredisini almak istemiyor iseniz öncelikle onay işlemini yapmamanız, taahhütname tanzim ve kabul süresi içinde sistem üzerinden iptal etmeniz, belirtilen süre içerisinde iptal işlemini yapmadı iseniz tahsis edilen burs veya öğrenim kredisini almak istemediğinizi belirten dilekçeyi, kurumumuzun Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No:25 06250 Çankaya/ANKARA adresine ivedilikle göndermeniz gerekmektedir.

KYK öğrenim kredisi almama ile ilgili gayet açık ve net bir bilgi vermiştir. Öğrenim kredisi almak istemiyorsanız, yukarıdaki açıklamayı okuyun.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Öğrenim Kredisi Çıktı Ama Almak İstemiyorum!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir