moraran göze ne iyi gelir

Moraran Gözler için Formüller

Bu yazımızda sizlerle moraran gözler nasıl çabuk iyileşir, göz morarması nasıl geçer, moraran gözler için formüller nelerdir?

moraran göze ne iyi gelir
moraran göze ne iyi gelir

sorularının çözümlerini paylaşacağız.

Göz morarması, bir çok nedene bağlı olarak yüzümüzde estetik olmayan bir görüntü meydana gelmesine sebep olur. Göz morarması göze yakın olan ince kılcal damarların kanamaya başlayarak deri altında kan biriktirmesi sonucu oluşur.

Peki,  Morarmış gözleriniz en kısa zamanda nasıl eski haline kavuşur. Sorunuz yanıtı yanıtı yazımızın devamında…
Moraran gözlere buz koyun

Göz darbe alır almaz yaralı bölgeye buz koyun. Buz zedelenmiş kılcal damarları daraltarak kanamayı durdurur. Ağrı ve şişliği azaltır. Cildi yakmaması için buzu ince pamuklu bir havluya sararak uygulayın ya da soğuk jel torbası kullanır. Soğuk torbayı 10 dakika göz üstünde tutup 5 dakika ara verin. Daha sonra 10 dakika daha uygulayın ağrı ve şişlik geçene kadar uygulamaya devam edin.

Moraran gözlere kompres uygulayın

Göz darbe aldıktan 2 gün sonra gözün şişi iyice inince, darbe almış bölgeye dönüşümlü bir şekilde sıcak soğuk kompres uygulayın. Bu şekilde hızlaşan kan dolaşımı iyileşmeyi hızlandırır. Çok sıcak bir tülbenti 5 dakika boyunca gözün üstünde durdurun. Hemen sonra buız gibi suya batırıp çıkardığınız el bezini 1 dakika süreyle göze uygulayın. Bu işlemi 3 defa ard arda uygulayın. Bu işlemi günde 2 kez yapın.

Moraran gözlerinize arnika sürün

Arnika kan dolaşımını hızlandırarak ağrı ve şişliği azaltan bir bitkidir. Morarmış bölgeye günde 2 kez arnika jeli sürün. Gözünüzün çevrese eski haline dönene kadar bu jeli gözünüze sürmeye devam edin.

( Not: Arnika bitkisinin gözlerle temas etmemesine, tahriş olmuş cilde ve kesik bölgelere sürülmemesine özen gösteriniz)

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir