Mide Ekşimesini Ne Geçirir?

Mide ekşimesi birçok kişinin yaşadığı bir problemdir. Mide ekşimesi yaşayan kişilerin ilk düşünmesi gereken rahatsızlık reflüdür. Mide ekşimesi midedeki asitlerin fazla salgılanarak dilimize ekşi bir tat bırakmasıdır.

Biz de bugün sizlerle, birçok kişinin ortak problemi olan mide ekşimesine nelerin iyi geldiğini paylaşacağız.

Mide ekşimesi için yapmanız gereken ilk şey 1 su bardağı su içmektir. Su içerek midedeki asit oranını azaltıp, dilinizdeki o ekşimsi tadı ortadan kaldırmış olursunuz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi mide asidinin oluşmasının ilk nedeni, midedeki asitlerin yoğun miktarda salınmasıydı. Mide asidinin azaldığı durumda da ekşime ortadan kalkacaktır. Peki, mide asidi nasıl azaltılır? Mide asidini azaltan haplar vardır. Bu haplar midenin salgıladığı asidi azaltmakta böylelikle midenizdeki ekşime de ortadan kalkacaktır.

Halk arasında sütün mideye iyi geldiği söylenmektedir. Ancak süt mide ekşimesine kesinlikle iyi gelmez. Öyle ki, sütün içinde bulunan kalsiyum mide asidinin salgılanmasını kolaylaştıran bir maddedir. Bu yüzden mideniz ekşidiği zaman kesinlikle süt içmemelisiniz.

Sonuç olarak, mide ekşimesine en iyi gelen şey sudur. Ayrıca mide hapları da mide ekşimesini çabuk durduran ilaçlardır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir