Karın Kaşıntısının Nedenleri, Karnım Kaşınıyor Neden?

Karın Kaşıntısı Neden Olur?

Karın bölgesindeki kaşınmalar sık görülen bir durum değildir. Ancak çok az da olsa bazı insanlar sürekli karınlarının kaşınmasından şikâyetçidir. İnternete girip karnım kaşınıyor neden diye arayıp dururlar. Ancak bu konuda internette bile fazla bir bilgi yoktur.

Ancak kendi başıma gelen bir durum olduğu için sizlerle paylaşayım dedim.

Karnımım uzun süredir sürekli kaşınmasından şikayet edip duruyordum. Bir gün doktor bir arkadaşa sordum. Acaba karnım neden kaşınıyor diye. Doktor arkadaş çok rahat bir şekilde sen hızlı bir şekilde kilo alıyorsun. Diye cevap verdi. Hızlı kilo alınca karında bir yırtılma meydana gelebiliyor. Karın kaşıntısı da karın derisindeki yırtılmanın habercisidir. Bu yüzden karnınız kaşınıyorsa korkmayın, hemen gidip bir çatlak kremi alın kaşınan bölgenize sürün. Ya da kilo alıyorsanız acilen onun önüne geçin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Karın Kaşıntısının Nedenleri, Karnım Kaşınıyor Neden?” üzerine 5 yorum

  1. Hiç kilo aldığımı düşünmüyorum aksine çok zayıfladım ve bu kaşıntı bir haftadan beri her gece yatağıma yattığımda başlıyor

  2. gòbek kaşınması karaciğer enzimlerinin yüksekliğine işaret olabilir. en kısa sürede kan tahlili yaptırıp alt ve ast değerlerine bakın.aksi halde karaciğerin zarar görmesine de sebep olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir