Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir

 

En önemli iç organlarımızdan birinin karaciğer olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Kanı temizleyen, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan karaciğerimizin sağlıklı bir şekilde çalışması hepimizin büyük arzularından bir tanesidir. Ancak yaş ilerledikçe, karaciğerlerimiz de yılların verdiği yorgunlukla çeşitli problemleri bünyesinde barındırır. Bu problemlerden en büyüğü de karaciğer yağlanmasıdır.  Karaciğer rahatsızlığı olan kişilerin, ciltleri soluktur ve karaciğer rahatsızlığı olan kişilerde birçok cilt problemi görülmektedir.

Bu yazımızda sizlerle karaciğer yağlanması nedir, karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir, karaciğer yağlanması için bitkisel formüller nelerdir, karaciğer nasıl temizlenir? sorularının cevaplarını paylaşacağız.

İşte karaciğer temizleyici bitkisel formül:

— Karaciğerinizi temizleyebilmek için, yapmanız gereken ilk iş, maydanozun suyunu, 1 limon ve su ile karışım haline getirerek sabahları aç karnına içmek olacaktır.

— Karaciğer temizleyen bir başka bitkisel formül de, 1 çay kaşığı zerdeçal ile 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp her sabah ve her akşam tüketmenizi öngören bitkisel formüldür.

— Adaçayı da karaciğer temizleyen bitkiler arasındadır. 1 bardak kaynar suyun içerisine 5-6 gram adaçayı ekleyiniz. 10 dakika bu çayı demleyiniz. Bu bitkisel çayı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez tüketiniz.

— Son olarak nane yaprağı çayının tarifini verelim. 9-10 gram nane yaprağını 1 bardak kaynayan suyun içerisine ekleyin ve 10 dakika demleyiniz. Günde 2 kez, birer fincan bu çaydan da içebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir” üzerine 3 yorum

  1. ben bundan 20 gün önce kalp ritimlerinde bozukluk var diye kardiyoloji bölümüne gittim ve bazı testler ve yapılan radyoloji ve labaratuğar sonuşlarından sonra kalbimde hiçbir sorunun olmadığı karaciğer enzim değerlerinin fazla olduğunu söyledi doktorum ve bu rahatsızlık karşısında ne önlem almalıyım aydınlatırsanız sevinirim saygılar.-

  2. acaba 1 şişeye bu dediğiniz karışımı yapsam dolaba koysam her sabah içsem olur mu her seferinde ayrı ayrı yapmam mı gerek
    saygılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir