Göbeği Eriten Formüller

Bugün sitemizin sağlık kategorisine, hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu olan, göbek ve bel çevresindeki fazla kilolardan kurtulmanın yolları hakkında bir yazı yazacağız.
Şimdi yazacağımız yazının kaynağı, Obezite Danışmanı Dr. Haluk Saçaklı’ dır.
İşte göbek eriten formüller:

Öncelikle, göbek bölgemizin fazla yağlı olduğunu nasıl anlarız, o konuya değinelim.

göbek eriten formüller nelerdir?
göbek eriten formüller nelerdir?

Göbek bölgemizin yağlı olduğunu anlamak için yapmamız gereken şey, elimize metreyi alıp bel çevremizi ölçmek. Kadınların bel çevresi 80 santimetreden fazla, erkeklerin bel çevresi ise 94 santimetreden fazla ise göbek bölgesinde aşırı bir yağlanma söz konusu demektir.

Göbek bölgesindeki yağlanmanın sebebi ise, düzensiz beslenme, hareketsizlik ve kalıtımdır.

Şunu bilmelisiniz ki, bel çevrenizdeki, karın bölgenizdeki yağları eritmek için mucize bir diyet yoktur. Birileri şu diyeti yapın bel bölgenizdeki yağlar erisin, bu diyeti yapın göbeğiniz erisin diyorsa bu kişilerden uzak durun. Bu kişilerin söyledikleri tamamen ticari bir kaygı taşımaktadır.

Bu yüzden yazdıklarımızı iyi okuyun.

Göbek eritmek için çeşitli aktivitelerin yapılması gerekmektedir. Hergün düzenli olarak 45-50 dakika tempolu yürüyüş yapmanız, vücudunuzda yağın yoğun olduğu bölgelerde erimeyi sağlar. Bunun yanında yürüyüşü bitirdikten sonra her gün düzenli olarak mekik çekmelisiniz ki, göbek bölgenizdeki yağların erimesiyle beraber oluşacak deri sarkmalarını önleyebilesiniz.

Uzun süre tempolu yürüyüş ve mekik hareketlerini yaptığınız zaman göreceksiniz ki, bel ve karın bölgenizdeki yağlar yumuşuyor ve çözülüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir