Evde Dişlerimizi Nasıl Beyazlatabiliriz?

Sararmış Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Bembeyaz, parlak dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak sigara, diş bakımına dikkat edilmemesi, yiyecek artıklarının
uzun süreler ağızda kalması gibi problemlerden dolayı dişleriniz zamanla beyazlığını yitirir sararmaya başlar. Sararmış, tartarlı dişler hepimizin kabusu olmaya başlar.
Dişlerimizi beyazlatmak için çeşitli yollara başvururuz bu yollardan en sık başvurduğumuz yol, dişçiye gidip dişlerimizi temizletmek oluyor. Ancak çoğu uzman sık sık dişlerin temizletilmesinin dişe zarar verdiğini dile getiriyor.
Peki, dişlerimizi evde nasıl beyazlatabiliriz.
Yazının devamını okuyarak dişlerimizi evde nasıl beyazlatabileceğimizi okuyabilirsiniz.

Kalsiyumun dişleri beyazlattığı yıllardır bilinen bir durum. Yemeklerden sonra bol miktarda dişkalsiyum içerek, ufak bir parça peynir ya da yoğurt yiyerek diş minerallerinizi güçlendirebilirsiniz.

Havuç, ayva, elma, gibi sert meyveleri bıçak kullanmadan kabuğuyla birlikte yiyebilirsiniz. Bu sert meyveler doğal bir diş fırçasıdır. Diş etinize hiçbir zarar vermeden dişlerinizin beyazlamasına katkıda bulunur.

Çoğu insan limon ve sirkenin diş beyazlatma konusunda işe yaradığını düşünür. Ama durum hiç de düşündüğünüz gibi değildir. Limon ve sirke bol miktarda asit içerir. Bu yüzden diş beyazlatmak için lütfen limon ve havucu kullanmayalım..

Karbonat halk arasında çok güzel bir diş beyazlatıcı olarak bilinir. Doğrudur karbonat dişleri beyazlatır ama kısa vadede. Sürekli karbonat kullanarak dişlerimizi beyazlatmaya kalkalım derken diş sağlığınızı riske atmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir