Ergenlik Sivilcelerine Ne İyi Gelir?

Bu yazımızda sizlere ergenlik sivilcelerine ne iyi gelir, ergenlik sivilcesi için bitkiler, ergenlik sivilcelerini yok etme gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

ergenlik sivilcesine ne iyi gelir?
ergenlik sivilcesine ne iyi gelir?

Ergenlik sivilceleri, birçok gencimizin huzurunu fazlasıyla kaçırmaktadır. Gençlerimiz ergenlik sivilcelerinden kurtulmak için çeşit çeşit kozmetik ürünlerden faydalanmak ancak bu ürünlerin bir çoğu ergenlik sivilcelerini yok etmemektedir. Ergenlik sivilceleri, değişen hormonsal değerler, cildin aşırı yağlanması ve stresten kaynaklı olarak çoğalmaktadır.

Peki, ergenlik sivilcelerine ne iyi gelir?

  • Sadece buluğ çağında değil, hayatın her döneminde çıkan sivilceler için özel sabunlar, cildi temizleyen jeller vardır. Sivilce yok eden kozmetik ürünlere dermatolog tavsiyesi ile erişebilirsiniz.
  • Bazılarınızın da cildine nemlendirici sürdüğünü biliyoruz. Bu konuda da dikkat etmeniz gereken şey, alacağınız nemlendiricinin üzerinde “ yağsız “ ve “ sivilce yapmaz “ gibi maddelerin yazması gerekiyor. Bu konuda da dikkatli olmanız gerekiyor.
  • Bayanların ise pudra ve fondöten gibi makyaj malzemelerinden sivilceli dönemlerinde kesinlikle uzak durmaları gerekiyor. Bu makyaj malzemelerini illa kullanmak istiyorum diyorsanız “ yağ yapmaz, sivilce yapmaz “ gibi uyarıların olması gerekiyor.

Bu önerilerin dışında Suna Dumankaya da ergenlik sivilcelerine iyi gelen bitkileri öneriyor.

Ergenlik sivilcelerine iyi gelen bitkisel formüller:

Gerekli Malzemeler:

*1 çay kaşığı kuru maya,

*1 adet aspirin,

*1 tatlı kaşığı oksijenli su.

Önce aspirin iyice ezilip kuru maya ile birlikte oksijenli suyun içerisine ilave edilir. İyice karıştırılan bu karışım daha sonra sivilceli ve akneli bölgelere sürülüp 20 dk bekledikten sonra ılık su ile masaj yaparak temizlenir. İyi bir sonuç almak için bu uygulama 5 gün boyunca devam edilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir