Elma sirkesi nelere iyi gelir

Elma sirkesinin şimdiye kadar sadece turşu yapımında ve salatalarda kullanıldığını biliyorduk.  Ama elma sirkesinin sayılamayacak faydası varmış. Saçlardaki elma sirkesinin yararlarıkepeklerden tutun, zayıflamaya, zayıflamadan tutun, kolesterolü dengelemeye kadar bir çok yararı olan elma sirkesinin faydalarını isterseniz daha detaylı bir şekilde verelim.

Elma sirkesiyle sivilcelerden kurtulup pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz

Elma sirkesini bir miktar su ile seyreltin. Daha sonra bu elma sirkesini bir pamuğa sürerek cildinize yediriniz. Bu sayede yüzünüzdeki aknelerden ve sivilcelerden kurtulmuş olacaksınız.

Elma sirkesi saçınızı kepekten arındırır.

Saçınızı yıkadıktan sonra, durulama suyuna bir miktar elma suyu ekleyiniz ve saçınızı sirkeli suyla durulayınız. Göreceksiniz ki saçlarınız kepekten arınmış bir vaziyette parıl parıl ediyor.

Elma sirkesi varislere iyi gelir.

Bir bezi elma sirkesine batırın ve daha sonra varisli bölgeye bu bezi bağlayın. 30 dakika boyunca bu bez varisli bölgede kalsın. bu 30 dakika boyunca da ayaklarınızı yukarı kaldırın. Günde 2 kez bu işlemi tekrarlayın.

Cilt lekeleri için elma sirkesi formülü

Cildinizdeki lekeleri, siyah noktaları elma sirkesi yardımıyla azaltabilirsiniz. 1 buçuk su bardağı suyun  içine 3 çorba kaşığı elma sirkesi dökün. Daha sonra bu karışımı kaynamak üzere ocağa koyunuz. Kaynamaya başladıktan sonra, yüzünüze bir tülbent örtüp, yüzünüzü elma sirkesinin buharına tutun. Bu işlemi tamamladıktan sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi yardımıyla yüzünüzü temizce siliniz. Bu formül sayesinde siyah lekelerden kurtulursunuz.

Zayıflamak için elma sirkesi:

1 bardak suyun içerisine 2 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı günde 2 kez için. Diyetle desteklediğinizde göreceksiniz ki zayıflıyorsunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Elma sirkesi nelere iyi gelir” üzerine 2 yorum

  1. arkadaşlar ben elma sırkeyı uygulamak ısdıyorum ama ya dersı olursa kılo alırsam bıde normal balmı evdekı ballardanmı

  2. almazsın kız merve sende sirkeden kilo alan ilk kadın olursun :)))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir