E-Okul Davranış Notlarını Giremiyorum

2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi bir hafta sonra bitip, yarıyıl tatiline gireceğiz. Malum şu son hafta öğretmenlerimiz karne notlarını girme dönemleri. Çoğu öğretmen arkadaşımız karnelerini eksiksiz bir şekilde doldurabilirken, bazı öğretmen arkadaşlarımız da karne notlarını girişte sıkıntı yaşıyor. E-okul konusunda deneyimli biri olarak davranış notlarını giremeyen öğretmenlerime yardım edeyim dedim.

Davranış notunu giremiyorum sorununun çözümü:

E-okuldan davranış notu girişi yapamayan öğretmenlerimiz genellikle köylerde görev yapan müdür yetkili öğretmen arkadaşlarımız. Sorun da bu zaten. Köylerde görev yapan müdür yetkili arkadaşların bir kısmı durumdan tam haberdar değiller. Kurum kodu yani okulun bütün e-okul işlemlerinin yapıldığı idari şifreyle çocukların davranış notunu girmeye çalışıyorsunuz. Bu yüzden sistem kabul etmiyor. Sorunun çözümü, ” Yönetici Modülü” ne girip,  “alt kullanıcı ” olarak, öğretmeni oluşturmanız gerekiyor. Sınıfları, şubeleri, ders öğretmenlerini ve ders programını eksiksiz bir şekilde, öğretmen şifresiyle girdikten sonra davranış notlarınızı da girebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, e-okul kurum şifresi ile davranış notu girilmiyor. Davranış notu, sadece yönetici modülünden alacağınız öğretmen şifresi ile girilebiliyor.

E-okul konusunda kafanıza takılan bir soru olursa, bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. Elimizden geldiğince e-okul ile yaşadığınız problemlere çözüm yolu bulmaya çalışırız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir