Dünyanın En Tehlikeli Yolları

Bu makalemizde sizler için dünyanın en tehlikeli yolları nerede, dünyanın en korkutucu yolları, dünyanın en kötü yolları hangileri sorularını fotoğraflarla cevaplayalım dedik.

Dünyanın en tehlikeli yolları:

1-Trans-Sibirya Yolu, Rusya
Aşağıda fotoğrafını paylaşacağız bu yol Rusya-Sibirya arasında zamanında mahkumlar tarafından inşaa edilmiş bir yol. Kış aylarında tipinin etkisiyle sürekli kapanan bu yol ilkbahar mevsiminde de tam bir bataklığa dönmektedir. Yılın hemen hemen her zamanı kamyon şoförlerinin korkulu rüyası olan bu yol gerçekten korkutucu.

2- Canning Stock Route, Australia Yolu

Birazdan paylaşacağım bu yol da dünyanın en ücra yolu olarak bu yazımızda yer buluyor. 1850 kilometre boyunca çölde devam devam eden bu yolu yaklaşık 3 hafta gibi uzun bir sürede tamamlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu yolda yolculuk yapabilmeniz için 4×4 arabanızın olması gerekiyor.

3- Stelvio Geçidi, Italya

Avusturya ile Lombardiya İtalyan bölgesini bağlayan bu yol da tehlikeli 48 virajdan oluşan bir yol olarak listemizde alıyor. Alper’in eşsiz güzelliği eşliğinde yolculuk yapacağınız bu yolun fotoğrafı da aşağıda.

4- The Kuzey Yungas Yolu, Bolivya
Ölüm yolu olarak bilinen bu 60 kilometre uzunluğunda ve 1930’lu yıllarda Paraguaylı mahkumlar tarafından inşaa edilmiştir. Korkusuz şoförlerin bile korka korka ilerlediği bu yol dünyanın en tehlikeli yoludur. Ancak bu yol artık trafiğe kapatılmıştır.

5- Taroko Gorge, Tayvan

Muhteşem bir doğası olan bu yolda ilerlerken şelaleri, dağları, yeşilin her tonunu görebileceksiniz. Ancak bu yolda her an bir doğal afet olması mümkündür. Özellikle toprak kayması, sel gibi doğal afetler görülebiliyor. Muhteşem bir yol.

6- Zojila Pass, Hindistan
Bir dağ düşünün ve bu dağın en altından en üstüne onlara virajı bariyersiz döndüğünüzü düşünün. Kışın sürekli çığ tehlikelisi olan bu yolda iki aracın yan yana geçmesi gibi bir durum söz konusu bile değildir.

7- Transfăgărășan, Romanya

90 kilometrelik bu yolda yine onlarca viraj var. Bu yol komünist diktatör Nicolae Ceausescu zamanında inşaa edilmiştir.  6 milyon kilogram patlayıcı kullanılarak inşaa edilen bu yolun inşaatı sırasında 40′ a yakın asker ölmüştür.

8- Bayburt Yolu

2035 metre yükseklikteki Soğanlı Dağı’nın eteklerini yılan gibi kıvrıla kıvrıla dönen Bayburttaki bu yol 1916 yılında Rus askerleri tarafından yapılmıştır. Yoldaki bazı virajları tek seferde dönmek bile imkansız.yol kenarlarının bariyersiz olması ve doğrudan uçurum olması ise yolun tehlikesine tehlike katıyor. Unutmadan da söyleyelim internet kullanıcıları tarafından yapılan oylamaya göre Bayburt Yolu dünyanın en tehlikeli yolu olarak seçilmiştir.

Yazımızı beğendiyseniz sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir