Diş eti neden kanar: Diş etinin kanama sebepleri

Eğer hastalık sadece diş etini kapsıyorsa yani, dişin altındaki kemiğe kadar ilerlememişse, buna iyi bir bakım, iyi bir temizlik uygulanmalıdır. diş eti kanamasının temel nedenleriHastaya da ağzının nasıl temizlenmesi gerektiği öğretilir. Daha sonra hasta belirli periyotlarla kontrol edilir. Böylece iyi bir bakımla kanama önlenmiş olur. Eğer diş kanaması, diş etinden de ileri gitmişse, diş etinin altındaki çene kemiğine de geçmiş ise, sadece doğru bir temizlikle diş eti kanamasını önlemeniz mümkün olmayabilir.

Eğer kanama diş etinin altındaki dokulara geçmiş ise, hastalığın boyutu 2-3 mm ye ilerlemiştir. Bunun için bir hekim yardımıyla diş etinin temizlenmesi gerekir. Tahrip olan dokuların iyileştirilmesi, hastalıklı olan dokuların sağlıklı hale getirilmesi şarttır. Her şey kontrol altına alındıktan sonra da dişin korunması gerekmektedir. Sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden sonra dişlerimiz fırçalarız, dişler arasında kalan birikintileri de temizlemeye dikkat etmelisiniz.

Son Aramalar

disim kaniyor,diş neden kanar,diş etleri neden kanar,dişler neden kanar,diş eti neden kanar

Diş eti neden kanar: Diş etinin kanama sebepleri yazısına ait etiketler : , , ,
Diş eti neden kanar: Diş etinin kanama sebepleri Bu yazıyla ilgili görüşleriniz için buradan iletişime geçiniz.

1 Yorum »

  • güneş diyor ki:

    neler yapmalıyız

Yorum Yaz!

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>