Çaydanlığın İçindeki Kireç Nasıl Geçer

Sabah, öğle, akşam sürekli çay içen biri olarak çaydanlık temizliğine çok önem veririm. Ama elimizde olmayan şartlardan dolayı çaydanlıklarımızın içerisinde kireç birikir.  Malum ülkemizin suları genellikle kireçlidir. Uzun bir süre aynı çaydanlıkta su demledikten sonra çaydanlığımızın içi kireç bağlar ve bu durum tertemiz, berrak çaylar içmemizi engeller. Yağ sökücü kullanırsın kireci çözemezsin, bulaşık teliyle faylarsın yine kireci yok edemezsin. Aslında çaydanlıklarımızdaki kireci çözmemiz çok basittir.

O kadar basittir ki hiç kendimizi yormamıza, elimizi çaydanlığın içine bile sokmamıza gerek yoktur. Peki, çaydanlıkta biriken kireç nasıl geçer?

Yazının devamını okuyarak çaydanlıkta biriken kireci çözebilirsiniz.

çaydanlıktaki kireçÇaydanlıkta Biriken Kireç Nasıl Geçer?

Çaydanlıktaki kireci çözmek için bize sadece limon tuzu lazım. (Kireç sökücü de bu işi yapar ama, kireç sökücü kimyasal bir maddedir. Bu yüzden organik bir madde kullanacağız.) Evet yanlış duymadınız sadece limon tuzu ile çaydanlıkta biriken kireci rahatlıkla çözebiliriz. Bir avuç limon tuzunu, su ile doldurduğumuz çaydanlığın içine atıyoruz. Çaydanlığın içindeki su 10-15 dakika boyunca bu limon tuzu ile birlikte kaynadıktan sonra çaydanlığın içindeki suyu boşaltıyoruz. Görüyoruz ki, çaydanlıkta kireç namına bir şey kalmamış.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir