Canan Karatay’ın Zeytinyağı Hakkında Söyledikleri

Canan Karatay’ ın Zeytinyağı Açıklaması
Bazı açıklamalarıyla ezber bozan Prof. Dr. Canan Karatay yine bizi şaşırtacak bir açıklamada bulundu. Prof. Dr. Karatay zeytinyağının anne sütüyle aynı değerde olduğunu söyledi ve devam etti. “ Anneler çocuklarının biberonlarına zeytinyağı koyup çocuklara içirsin.”

Gemlikte, bir zeytin bahçesinde gördüğümüz Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinin, zeytin yağının faydaları saymakla bitiremedi.

canan karatay

Prof. Karatay, Zeytinyağının bağışıklık sistemini güçlendiğini aktardı. Bununla beraber zeytinyağının bağırsakları güçlendirip, kabızlığı engellediğini de sözlerine ekledi. Sabahları bir kahve fincanı zeytinyağı içenlerin kolay kolay hastalanmayacağını da sözlerine ekleyen Prof. Karatay, zeytinyağının kolesterolu düşürdüğünü de belirtti. Karatay, zentinyağının şekeri dengelediğini belirtti. Zeytinyağı ile anne sütünün aynı olduğunu aktardı. Anne sütünde hayvansal kolesterol, zeytinyağında ise bitkisel kolesterol olduğunu aktardı. Doğanın biz yetişkinlere bahşettiği anne sütünün zeytinyağı olduğunu söyleyen Karatay, annelerin çocuklarının biberonlarına zeytinyağı koyup çocuklarına içirmelerini de belirtti. Zeytinyağının çoçukların sık sık rahatsızlanmasını engellediğini ve alerjiyi önlediğini de belirten Canan Karatay açıklamalarını bitirdi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir