Boyumu Nasıl Uzatabilirim, Boy Uzatmanın Yolu

Günümüz çocuklarının, gençlerinin en büyük problemlerinden biri de kısa boylu olmaktan duydukları rahatsızlık ve üzüntüdür. Daha önceki boy uzatma ile ilgili bir yazımıza her gün onlarca yorum geliyordu. Yok, benim boyum çok kısa, arkadaşlarım benden uzun. Boyum kısa olduğundan uzun arkadaşlarımın yanında kendimi psikolojik bir baskının altında buluyorum. Buna benzer birçok yorum.

Kimisi boyumu nasıl uzatırım, Boy uzatmanın formülleri nelerdir diye soruyor.  Kimisi internette satılan ne idüğü belirsiz, tozlara, tabanlıklara umut bağlayarak boyunu uzatabileceğini düşünüyor.  Bu konuda sitemize gelen bir yorumu sizinle paylaşmak istiyorum.

” Benim adım İlker 12 yasındayım, annemin boyu 150 babamın boyu 177. Ben 158 boyundayım yastıksız yatmak gerekir bazı doktorlar bu şekilde boyun uzadığını söyler. Günde 2 – 3 bardak süt içerim ben balık et ürünlerinin hepsini yerim ama öncekine göre simdi fazla uzamadığımı sanıyorum ben. Ama annem her şey yavaş yavaş olur diyor. Doktorlar daha uzarmışım diyor. 21-24 yasına kadar uzandığı söyleniyor. Bazıları da 18 yasına kadar deyip sinirimi bozuyorlar. Arkadaşlarımdan değişik olmak beni üzüyor. Daha önce netten “uzamax” diye bir toz buldum. Onun 25 yasına kadar uzattığı söyleniyor. Ama çok fazla kâğıt gerekmiş onu almam için çünkü ben Fransa’da yaşıyorum. Benim mail adresime yazar mısınız? Uzamax isimli toz gerçekten boyumu uzatır mı? “

İlker kardeşimiz boyunu uzatmak için uzamax isimli bir bitkisel tozun işe yarayıp yaramayacağını sormuş. Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi buboy uzatmatür tozlara vb. şeylere inanmayın.

Boyumu nasıl uzatırım sorusunun cevabı ise:

Boy uzatmak için:

Bol bol spor yapın.

Protein değeri yüksek olan süt, balık gibi gıdaları tüketin.

Özellikle basketbol oynayın.

Sürekli yüksek yerlere asılıp kendinizi sallandırın.

Yatarken yastık kullanmayın.

Bu söylediklerimize uyarsanız boyunuzun hızlı bir şekilde uzadığını göreceksiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir