Başarı İçin Verimli Çalışma Nasıl Olmalı?

Öğrencinin hayatında istemesekte sınavların yeri çok büyüktür. Meslek sahibi olana kadar bi sürü sinava giriyor. Bunlar, Sbs, Öss, Kpss, Oks, Sts, Yds, Les, Ales,Vize, Final, Bütünleme, Yazılı yokalama, Sözlü yoklama vs.Ders dışındaki (sınıf ortam dışında, örneğin evde) verimli bir çalışma etkinliğini;”ön hazırlık+ okuma+tekrar+dinleme”şeklinde formülleştirebiliriz.

Ön Hazırlık:
Öğrenmede zihninizi öğrenilecek bilgilere hazırlamalısınız. Bunun için hangi dersi işleyecekseniz o dersin konularını öğretmen anlatmadan önce en az bir kez okuyun.

Okuma:
Öncelikle okuyacağınız dokümanı belirlemelisiniz. Sonra okuma ortamı hazırlamalısınız. Bunun için bir masa ve sandalye olmalıdır. Kesinlikle yatarak okumamalısınız. Işık yeterli olmalıdır. Okuma sırasında not almak için kullanacağınız kağıt ve kalemi önceden hazırlamalısınız.

Tekrar:
Ön hazırlık ve iyi bir sınıf içi öğrenme sürecinden sonra konuları veya konuların bazı kısımlarını değişik sebeplerden dolayı unutabilirsiniz. Bunun önüne tekrar çalışma eylemiyle geçebilirsiniz.

Dinleme:
Derste kafanızı hayallerle meşgul etmemeli, öğretmenin vurguladığı fikirleri, cümleleri, kavramları,terimleri,verdiği örnekleri birbiriyle ilişki kuracak şekilde uyanık olarak takip etmelisiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Başarı İçin Verimli Çalışma Nasıl Olmalı?” üzerine 13 yorum

  1. yaaaaaaa kaç pun lazım ana dolu lisesi için sitenizde gösterin lütfennnnnnnnnnnnnnnnn

  2. yaaaaaaaaaaaaaaa bunlar bana lazım değil de daha çok bigi koyarmızınız?

  3. bence esin anadolu öğretmen lisesi hiççç güzel değildir bence sen fen lisesine gittttt

  4. YA SBS ÇOK SİTRES YAPIYOR AMA KATLANMAM LAZIM HAYATIMI O BELİRLİYOR ARKADAŞLAR SİZE ÖNERİM ÇOK KİTAP OKUMAK V BOL BOL TEST ÇÖMEKTİR BENİM ABLAN GÜNDE 3 KİTAP BİTİRİYORDU DOKTOR OLDU ÖNERİRİM HERKESE SBSDE BAŞARILAR TŞK (KARKIN KASABASI)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir