patates

Bağırsağa İyi Gelen Kürler

Son yıllarda en çok görülen sağlık sorunlarından biri bağırsak kanseridir.  Bağırsak kanseri özellikle Akdeniz ülkelerinde yaygın patatesolan bir hastalıktır. Dünyada bu hastalığın en çok görüldüğü ülke Yunanistandır. Bunun sebebi ise, Yunanistan’ ın dünyada en fazla et tüketen ülke olmasıdır.

Bu yazımızda bağırsak kanserine ne iyi gelir, hangi bitkiler bağırsak kanserinin oluşmasını engeller sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

İşte İbrahim Saraçoğlu bağırsak kanserini önleyici bitkisel formül:

Bu kürü hazırlarken kullanacağınız 3 adet orta  boy  patatesi, eğer kirli ise soğuk suda yıkayınız. Daha sonra bu patatesleri soğuk ve klorsuz suda kaynatmaya başlayın. Patatesler çatlayıncaya kadar kaynatın. Haşlama işlemi bittikten sonra patateslerin ılımasını bekleyiniz. Patatesler suyun içinde ılıdıktan sonra içeceğiniz sadece haşlama suyudur. Patateslerin haşlandığı suyu tülbent yardımıyla süzünüz. Haşladığınız patatesin kendisi ve kabukları yenilmeyecektir. Bir aylık bir süre içinde haşlanmış patates suyunu haftada 3 kez bu şekilde uygulayınız:

  1. gün 1 su bardağı,
  2. gün 2 su bardağı,
  3. gün1 su bardağı içilir.

Öğle yemeklerinden 1 saat önce içerek bu kürü 1 ay kullanarak sonlandırın. Sonraki aylarda bu 3 günlük kür, ayda  1 defa uygulanır. Her defasında taze olarak bu kürü hazırlamak durumundasınız. Üç günlük kürü 1 seferde hazırlamamalısınız. Tek seferde hazırlarsanız kür etkisini göstermeyebilir.

Sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir