50 Bin Lira Karşılıksız Para Başvurusu

50 Bin Lira Hibe Desteği Başvurusu

gençlere hibeGençlere 50 bin lira hibe konulu makalemizde sizlere 50 bin lira hibe alma şartları ve 50 bin lira hibeyi nasıl alabilirim? Sorularının yanıtlarını vereceğiniz.

Devletimiz kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin lira karşılıksız para verecek. Peki, devletten 50 bin lira karşılıksız para almak için hangi şartlara sahip olmanız gerekiyor? Kaç yaşından büyüklere karşılıksız hibe verilir?

Devletimiz kendi işini kurmak isteyen gençlerden 3 yıl boyunca gelir vergisi almayacaktır.

Kendi işinin patronu olmak isteyen gençlerimiz öncelikle bir proje geliştirecek ve bu projeyi devlete sunacak. Devlet eğer bu projeyi onaylarsa 50 bin lira karşılıksız parayı alabilecektir. Proje kabul edilirse 50 bin lirayı alabileceksiniz. 50 bin lira yeterli olmadığı durumlarda devlet 100 bin lira faizsiz kredi verecektir. Bunu dışında devlet hayatında ilk kez işe girecek olan gencin maaşını bir ay boyunca karşılayacak. Bu da işverenlerin gençleri daha çok istihdam ettireceği anlamına da geliyor.

50 bin lira hibe desteği için yaş aralığı kaç?

18-30 yaş arasındaki girişimi gençlerimiz bu destekten faydalanma hakkına sahip olaaktır.

50 bin lira karşılıksız para başvurusu ne zaman?

Henüz, bu kanun tasarısı yasalaşmadı. Bu tasarı eğer tasarı, kanunlaşırsa devlet 18-30 yaş arasındaki projesi olan gençlerin projesini değerlendirecek. 50 bin lira karşılıksız destek verecektir.  3 yıl boyunca açmış olduğunuz işletmeden gelir vergisi almayacak.

Biz de tumbilgiler.gen.tr olarak bu haberin takipçisi olacak, gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir