2010’da Atanan 10 bin Memurun Ataması İptal mı Olacak?

Hatırlayacağınız gibi 2010 KPSS büyük bir kopya skandalıyla hafızalarımızda kalıcı bir açmıştı. Bu büyük skandalın ardından sadece eğitim fakültesi mezunlarının girdiği eğitim bilimleri sınavı iptal edilmiş ve daha sonra tekrarlanmıştı. Ancak 2010 KPSS’ de kopya sadece eğitim bilimlerinden değil, genel kültür ve genel yetenek sınavlarından da çekilmiş ancak bu sınavlar iptal edilmemişti.

Sınava giren 2 kişi de bununla ilgili dava açmış, İdare Mahkemesi ise davayı reddetmişti. Daha sonra Danıştay 12. Dairesi söz konusu davada İdare Mahkemesi’ nin kararını bozdu.

Böylece 2010 Kpss ile atanan memurların sınavlarının da iptal edilmesi durumu da basında yer aldı.

2010′ da ataması yapılan memurlar işten atılır mı?

Öncelikle 2010 KPSS Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek testi sonucu geçerli puan alıp, puanı hesaplanan 800 bin aday vardır. 28 bin kişi 2010’ da KPSS P3 ile çeşitli kurumlara memur olarak atandı.  Bunun dışında 2010 yılında 30 binden fazla öğretmen KPSSP10 ile atandı. Bunların dışında farklı kurumlara 2010 KPSS puanı ile yerleştirilen adayların sayısı hiç de az değil.

Kısaca 2010 KPSS sonucu 70 binden fazla kişi devlet memuru olarak çeşitli kurumlara atandı.

Sonuç olarak devletimiz yapacağı titiz çalışma sonucu sadece kopya çeken kişileri bulup sadece onların sınavlarını iptal edecektir. Bu şekilde sadece 2010’ da kopya çekip memur olan kişilerin sınavına son verilecektir.

Bunun dışında 2010 KPSS genel kültür ve genel yetenek sınavlarının toplu bir şekilde iptal edilmesini düşünemiyoruz. Devletimizin de bu şekilde bir haksızlık yapıp, hakkıyla sınava girip, emeğinin karşılığında devlet memuru olarak atanan insanları zor durumda bırakması aklımızın ucundan bile geçmiyor.

Emeğiyle, hakkıyla 2010 KPSS ile atanan arkadaşlarımızın korkmasına gerek yok bence. Suçlular, emek hırsızları, haramzade kopyacılar düşünsün.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir