20 Bin Koruma Memuru Alımı 2016

2016′ da 20 bin Koruma Memuru Alınacak.

Özel güvenlik görevlilerin bazı konularda yetersiz kaldığı son günlerde gündemde olan bir konu. Özellikle DHKPC tarafından Şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz olayından sonra bu olay iyiden iyiye gündeme geldi. Devlet yetkilileri bu konuyla ilgili bir çalışma yürütmüş ve çeşitli devlet dairelerinden artık koruma memurlarının istihdamına karar vermişler.

20 Bin Koruma Memuru Alımı

Muammer Güler döneminde, futbol maçlarında polislerin yerine özel koruma memurlarının görev alması gündeme gelmişti. Aradan uzun bir süre geçtikten sonra yeni bir mevzuat ile bu konunun yeniden ele alınması kararlaştırıldı. Buna göre önümüzdeki günlerde 20 bin koruma memurunun göreve alınması planlanıyor.

Kpss sınavı ile alınacak koruma memuru yazılı sınavın ardından uzun bir süre eğitimden geçecek. Bu eğitimi tamamladıktan sonra koruma memurlarımız özel güvenlik görevlilerinin yerine geçecek. Alımlar bu şekilde devam edecek. Sınav+uzun bir eğitim sonucu yeni koruma görevlileri de önemli kamu binalarında görevlerine başlayacaklar.

20 bin koruma memuru hangi kurumlara alınacak?

Hava alanları, metrolar, istasyonlar, hükümet konakları, enerji nakil hatları, mülteci kampları ve aklınıza gelen birçok devlet kurumunda alımlardan sonra özel güvenlik elemanları yerine koruma memurları çalışacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir